Vēsture

1912.gadā tika dibināta viena no pirmajām piensaimnieku sabiedrībām Latvijā – Jaunpils piensaimnieku biedrība. Tajā pašā gadā tika uzcelta pirmā pienotavas ēka. Biedrības galvenā ražotā produkcija bija eksportsviests, siers un tehniskais biezpiens.

1937.gada 16.oktobrī tika iemūrēts pamatakmens esošās Jaunpils pienotavas ēkas būvei.

Pēc II Pasaules kara pienotava bija izdemolēta un darbi pilnībā atjaunojās tikai 1947.gadā.

Jaunpils pienotava gadu gājumos ir bijusi dažādu lielo kombinātu sastāvā – Rīgas piena kombināta, Jelgavas piena kombināta un Tukuma piena kombināta.

2001.gadā uzņēmums atdalījās no citu kombinātu sastāva un izveidojās atsevišķa akciju sabiedrība „Jaunpils pienotava”.

2008.gadā A/S „Jaunpils pienotavas” īpašniekiem kļuva lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) „Piena ceļš”. Un, lai arī tieši tajā laikā valstī sākas krīze, jaunie akcionāri, pateicoties augstas kvalitātes un regulārām piena piegādēm, nodrošināja pienotavas jaudu pilnīgu noslodzi.

2020.gada 27.februārī Latvijas Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvs Piena Ceļš un Igaunijas piena kooperatīvs Epiim apvienojās, izveidojot SCE EPIIM (E-Piim Societas Cooperativa Europaea Limited). Kooperatīva uzdevums būs kopīgas piena savākšanas sistēmas izveide, efektīva piena pārstrāde jaudīgā uzņēmumā un gatavās produkcijas eksports uz pasaules tirgiem ar mērķi palielināt piena iepirkuma cenu līdz ES vidējai. 

Mūsu kooperatīvā ir vairāk kā 200 biedru – piena ražotāji no Igaunijas un Latvijas, kas nodrošina apmēram 450 – 500 tonnas piena pārstrādei mūsu rūpnīcās Põltsamā, Järva-Jaani un Jaunpilī. 

Põltsamaa rūpnīca ir lielākais siera ražotājs Igaunijā, Jaunpils rūpnīca ir lielākais biezpiena produktu ražotājs Latvijā, un Järva-Jaani rūpnīca ir vienīgais uzņēmums Igaunijā, kas ražo demineralizētu sūkalu pulveri.

Vēsture

Hosted by Serveris.lv

Powered by Constructor Free